افزودن به علاقمندی ها

برنج ارگانیک فریدون کنار (5 کیلویی )

کد محصول: -

🍚برنج فریدوکنار🍚

یکی از بهترین برنج های جهان در نواحی شمالی ایران کشت می شود در این میان برنج محلی فریدونکنار در استان مازندران، از بهترین ها محسوب می شود، چرا که:

برنج فریدونکنار از نظر عطر و طعم و قدکشیدگی ، از لحاظ تغذیه ای خوش خوراک وسهل الضم بوده است.

 به لحاظ بهداشتی نیز چون از کم ترین میزان کود های شیمیایی وسموم در مراحل تولید آن به کار گرفته می شود ، منحصر به فرد می باشد.

 

وجود این پرندگان مهاجر که تعداد آنها به میلیون ها پرنده می رسد، به مدت  ۵ تا ۷ماه در شالیزارهای فریدونکنار، باعث تزریق مقادیر زیادی فضله وکود های پرندگان (گوانو) به صورت تدریجی به شالیزار شده و این کودهای طبیعی رها شده توسط پرندگان به دلیل دارا بودن مقادیر زیادی ازت و فسفر موجب غنی شدن خاک شالیزارهای منطقه شده و مصرف انواع کودهای شیمیایی را به حداقل ممکن می رساند. ضمن اینکه این پرندگان با تغذیه انواع  حشرات و کرم ها نیاز به مصرف سموم جهت دفع آفات در مزارع شالیزارهای فریدونکنار را به حداقل می رسانند.

درضمن زمین های شالیزار فریدونکنار با استفاده از آب های رودخانه ای که به همراه خود مواد رسوبی،  املاح و مواد معدنی فراوان دارد آبیاری می شود. ازنظرعلمی یعنی دارای قلیاییت و هدایت الکتریکی بالایی است که از شاخص های مهم در حاصلخیزی طبیعی آب و خاک محسوب می شوند و معمولا این گونه آب ها (مثلا در استخرهای پرورش ماهی) و نیز در خاک ( مثلا در زمین های شالیزاری) نیاز بسیار کمتری به مصرف کود های شیمیایی ازته و فسفره برای باروری دارند. 

به همین دلیل به لطف طبیعت خدا دادی و موقعیت منحصر به فرد زمین های شالیزار شهرستان فریدونکنار از کیفیت ممتاز برای تولید برنج عطری و تا حد امکان ارگانیگ برخوردار بوده و بالاترین درجه کیفی در بین برنج های شهرستان های ایران را دارد.

وضعیت: موجود
قیمت جدید: ۱۲۸,۰۰۰ تومان

افزودن به سبد خرید
  • نظرات کاربران
  • محصولات مرتبط
  • نقد و بررسی
  • فایل های مرتبط
  • اطلاعاتی برای نمایش یافت نشد
  • اطلاعاتی برای نمایش یافت نشد
ثبت سفارش
تعداد
عنوان محصول